searchAKILLI ARAMA
formİLETİŞİM FORMU
tel

MENÜ

kapat

İLETİŞİMDE KALIN

BİZİ TAKİP EDİN

facebook twitter instagram youtube
kapat

AKILLI ARAMA

Size en uygun projeleri listelemek için aşağıdaki kutuları kullanın.

-
kapat

İLETİŞİM FORMU

Projelerimiz ile ilgili bilgi sahibi olmak için iletişim formumuzu doldurabilirsiniz.

İLETİŞİM FORMU

ampulFORMU DOLDURMAYA DEVAM ET
KAPATclose
LIVE IN sinpaş

Yaşamı Güzelleştiren İyilik Hareketleri

Her yıl ekim ayının ilk cuma günü "Bir iyilik yapın ve bir kişinin gülümsemesine yardım edin" sloganıyla kutlanan “Dünya Gülümseme Günü” vesilesiyle Ekim ayını İyilik Ayı olarak devam ettirmek istedik.

İyilik, bir kelebek etkisi gibi ne kadar çok insanla buluşursa ve ne kadar çok hayata dokunursa o kadar çoğalıyor. İyilik yapmak insana mutluluktan, empati kurmaktan çok daha fazlasını kazandırıyor. Tek bir duyguyla tanımlanamayacak kadar derin bir anlam taşıyan iyiliğe paydaş olmak için onun bir yerlerde karşınıza çıkmasını beklemenize gerek yok.

Siz de bir iyilik yapın ve bir kişinin gülümsemesine yardım edin.

Günümüzde pek çok faydalı işe imza atan STK’lar aracılığıyla sizler de iyilik hareketine dahil olarak ruhunuzu beslerken faydalı bir iş yapmanın verdiği huzur duygusunu tadabilirsiniz. Aşağıda hazırladığımız STK’lara sadece destek olmakla kalmayıp, bu içeriği sevdiklerinizle paylaşarak aynı iyilik zincirine onları da dahil edebilirsiniz.

Dilerseniz bağışçı olun, dilerseniz alışverişinizi yaparken STK’ların ürünlerine öncelik verin. Sosyal sorumluluk projelerinin bir yerinde yer almak ve katkıda bulunmak, size iyi gelecek!

 

ADIM ADIM İSTANBUL
Türkiye’de yardımseverlik koşusunu yaygınlaştırmak ve tanıtmak amacıyla kurulan ilk sivil toplum oluşumu Adım Adım, 2021 Ekim itibariyle 99 bin + gönüllü koşucu, 805 bin + bağışçı aracılığıyla STK’lara 92.6 milyon + TL’den fazla kaynak aktarmıştır. Sadece koşu değil bisiklet, yüzme, dağcılık gibi dayanıklılık gerektiren farklı spor dallarındaki organizasyonlardan kaynak sağlanmaktadır.

AKUT, TEMA, Darüşşafaka gibi pek çok STK’ya bağış toplayabileceğiniz Adım Adım’ın en yakın tarihli organizasyonu, Türkiye’nin en önemli spor organizasyonlarından biri olan ve 7 Kasım’da gerçekleşecek İstanbul Maratonu olacaktır. İstanbul Maratonu kapsamında 22 Ekim tarihinde başlayacak olan bağış kampanyası, 22 Kasım tarihinde sona erecektir. Siz de kendi kampanyanızı başlatmak ve dilediğiniz STK’ya destek olarak iyilik için koşmak istiyorsanız, linke tıklayarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

 

GOOD4TRUST
Ekonomik ve sosyal açıdan adil üretim ve hizmetlerin desteklenmesine, tüketicilerin çevre dostu ve adil üretim yapan üreticilerle buluşmasına olanak sağlayan Good4Trust, bugüne kadar 368 üreticiye yer verdi.

İhtiyacınız olan pek çok ürünü satın alabileceğiniz platformda organik gıdalardan kişisel bakım ürünlerine, temizlik ürünlerinden bebek ve ebeveyn ürünlerine kadar farklı gruplardaki ürünleri keşfedebilirsiniz. Bu projeye dahil olmadan önce niyet belgesini imzalayan ve üretim süreçlerini tüm şeffaflığıyla beyan eden üreticiler, konsey tarafından onaylandıktan sonra platformda dükkanlarını açıp tüketicilerle buluşabiliyor.

Özellikle doğa dostu ürün ve hizmetlere yer veren Good4Trust’ta yer alan ürünleri keşfetmek ve alışverişi iyilik hareketine dönüştürmek için linke tıklayıp dükkanları inceleyebilirsiniz.

 

WWF MARKET & ONARANLAR KULÜBÜ
Küçük hatalar ve defolar nedeniyle giyilmeyen kıyafetler birer atık haline gelmek yerine, WWF Market ve Onaranlar Kulübü iş birliğiyle yeniden hayat buluyor.

Kanyon’da yer alan WWF Market Fix & Play’i ziyaret ederek satın alabileceğiniz bu ürünlerle, kullanılmayan kıyafetlerin geri dönüşümüne destek olarak doğayı koruyabilirsiniz. Ayrıca WWF Market’in birbirinden keyifli ve çevreci ürünlerini de yine bu mağazadan satın alarak sürdürülebilir moda faaliyetlerini destekleyebilirsiniz. Detaylı bilgi için WWF sitesinde!

 

WASTESPRESSO
Kahve atıklarından çevresel değer yaratmayı hedefleyen Wastespresso; kafe, restoran, ofis, otel vb. kahve atığı oluşturan işletmelerle özel olarak oluşturduğu proje kapsamında kahve atıklarını toplayıp komposta dönüştürüyor.

Kahve atıklarını kullanarak doğada 60 günde çözünebilen tek kullanımlık biyo pipetler üreten Wastespresso, işletmelerin çevresel değer yaratmasına olanak sağlıyor. Büyük holdinglerden kahve zincirlerine, alışveriş merkezlerinden festivallere kadar pek çok yerde faaliyetlerini sürdüren bu global oluşumla ilgili sitelerini ziyaret ederek detaylı bilgi alabilirsiniz.

 

KADIN EMEĞİNİ DEĞERLENDİRME VAKFI
Kadınların ekonomik alanda güçlenmesine, üretmesine ve kadınların yaşamlarını iyileştirmesine destek olan KEDV, kooperatifleşme ve bu çerçevede gerçekleştirdiği projeler ile üreten kadınlara destek oluyor; kadınların eğitimler alarak meslek hayatında güçlenmesine olanak sağlanıyor.

Kadınların el emeğiyle ürettiği gıda, tekstil vb. pek çok ürünü hem online hem de farklı şehirlerde yer alan NAHIL mağazalarında satışa sunarak onlara tüketiciyle buluşma fırsatı sunan KEDV; bununla kalmayıp 2-6 yaş çocuğu olan anneler için gerçekleştirdiği Mahalle Yuvaları, Mahalle Anneliği, Oyun Odaları, Oyuncak Kütüphaneleri gibi projelerle bakım ve eğitim hizmetlerine de katkıda bulunuyor.

Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı’nın faaliyetlerini web sitelerinden inceleyebilir, dilerseniz hem kendiniz hem de sevdikleriniz için NAHIL’dan alışveriş yaparak onlara destek olabilirsiniz.

 

HELP STEPS
Eğer yürümeyi, koşmayı veya bisiklete binmeyi seviyorsanız kat ettiğiniz kilometreleri faydalı bir hale getirmeye ne dersiniz? Help Steps uygulaması ile günlük adımlarınızı gece yarısı 24.00’dan önce dilediğiniz STK’lara ve yardım kampanyalarına bağışlayabilirsiniz.

Hayatımızı hem daha hareketli hem de sağlıklı hale getirmeyi hedefleyen bu uygulama, bunu yaparken sağduyunun daha da arttığı bir dünya hedefliyor. Pek çok STK, spor kulübü, bireysel yararlanıcıların yer aldığı uygulamada dilerseniz biriken adımlarınızla Help Steps Market’ten de alışveriş yapabilirsiniz.

Detayları mobil telefonunuzun uygulama mağazasından Help Steps’i aratarak inceleyebilirsiniz.

#liveinsinpaş

Şu İçerikler de Hoşunuza Gidebilir:

E-BÜLTEN

e-mail adresinizi giriniz