searchAKILLI ARAMA
formİLETİŞİM FORMU
tel

MENÜ

kapat

İLETİŞİMDE KALIN

BİZİ TAKİP EDİN

facebook twitter instagram youtube
kapat

AKILLI ARAMA

Size en uygun projeleri listelemek için aşağıdaki kutuları kullanın.

-
kapat

İLETİŞİM FORMU

Projelerimiz ile ilgili bilgi sahibi olmak için iletişim formumuzu doldurabilirsiniz.

İLETİŞİM FORMU

ampulFORMU DOLDURMAYA DEVAM ET
KAPATclose
LIVE IN sinpaş

Çalışma Masanızda Yapabileceğiniz Yaratıcılığınızı Artıracak Değişiklikler

Çalışma masası düzeni, evde ya da ofiste çalışırken üretkenliğinizi ciddi seviyelerde etkiliyor. Hatta şunu rahatlıkla söyleyebiliriz, çalışma alanınız ne kadar verimliyse, zihniniz de o kadar işe odaklı ve yaratıcı.

Elbette yaratıcılığınızı ve üretkenliğinizi etkileyecek etkenler büyük oranda kişiseldir. Ama yapılan araştırmalara göre çalışma masanızda yapabileceğiniz ve hemen her ortamda çalışma motivasyonunuzu yükseltecek etkenleri sizin için sıraladık:

1 - DOĞAL ÖĞELERLE MASANIZA CAN GETİRİN

İç mimar Laurence Carr, doğayı içeri taşımanın zihinsel huzuru, beraberinde de fiziksel ve duygusal rahatlamayı getirdiğini söylüyor. Bunu yapmanın birçok yolu var, ilk akla geleni de çalışma masanıza canlı bir ev bitkisi yerleştirmek. Arada bir çalışmanıza ara verdiğinizde bitkinizi sulamak bile size doğayla ilişkinizi hatırlatıp ilham verebilir. Sadece bu değil, masanızın etrafına doğa fotoğrafları asmak ya da esanslı yağlarla doğaya ilişkin kokuları da çalışma atmosferinize dahil etmek size iyi gelecek ve üretkenliğinizi arttıracak. Denemelisiniz!

2 - SİZE İLHAM VEREN OBJELERDEN BAZILARINI MASANIZA İLİŞTİRİN

Çalışma masanızda size ilham veren objeleri ve dokuları bulundurun. Bu bir seyahatinizde aldığınız minik bir biblo, çok sevdiğiniz bir kitap ya da duvarınızda görmekten zevk aldığınız bir karo bile olabilir. Etkileşim kurduğunuzda size iyi gelen her şey içinizde yaratıcılığı yükseltebilir!

3 - MASANIZA BİR AYNA EKLEYİN

Feng shui’de aynalar, yaratıcı enerjiyi temsil eder. Bu yüzden Amerikalı feng shui mimarı Anjie Cho, iki küçük yuvarlak aynayı biri sağınızı biri solunuzu yansıtacak şekilde masanızın iki yanına yerleştirmenizi öneriyor. Eğer masanızın etrafında duvarlar yoksa, üstüne bir ayna yerleştirmeniz de yeterli. Ayrıca eğer masanız odanın komuta pozisyonundaysa, yani giriş noktasına hakimse, odanın görsel ve enerjik kontrolü sizde olacağından yaratıcılığınız daha yüksek olacaktır, unutmayın!

4 - DOĞAL TAŞLARIN ENERJİSİNİ MASANIZA TAŞIYIN

Doğanın enerjisini çalışma alanınıza taşımanın bir yolu da doğal taşlar. Birçok enerji uzmanı ve çalışma teknikleri danışmanı çalışma masanızın merkezine yerleştireceğiniz bir doğal taşın, yaratıcılığınız için size ilham verebileceğini söylüyor. Aynı zamanda epey dekoratif de olan bu öneriyi denemeye değer!

5 - TEBDİL-İ MEKANIN FERAHLIĞINI KEŞFEDİN

Son önerimiz masanızda değişiklik yapmak yerine arada bir masanızı değiştirmeniz! Psikolojik araştırmalara göre çalıştığınız mekanı kısa bir süre değiştirmeniz bile işinize farklı bir bakış açısı getirmeye yetebiliyor. Ofisteyseniz bir yan masaya ya da ortak alana geçmek, evdeyseniz belki mutfak ya da balkon masanızda çalışmak yaratıcılığınızı arttırmaya yardımcı olabilir. Siz de tebdil-i mekanın ferahlığını keşfedin ve sonuçlarını gözlemleyin!

Sinpaş Finans Şehir - Time etabının Home Office ve ortak çalışma alanları, hem verimli hem de çok keyifli çalışma alanları sunuyor. Projenin detaylarını buradan inceleyebilirsiniz.

#liveinsinpaş

Şu İçerikler de Hoşunuza Gidebilir:

E-BÜLTEN

e-mail adresinizi giriniz