searchAKILLI ARAMA
formİLETİŞİM FORMU
tel

MENÜ

kapat

İLETİŞİMDE KALIN

BİZİ TAKİP EDİN

facebook twitter instagram youtube
kapat

AKILLI ARAMA

Size en uygun projeleri listelemek için aşağıdaki kutuları kullanın.

-
kapat

İLETİŞİM FORMU

Projelerimiz ile ilgili bilgi sahibi olmak için iletişim formumuzu doldurabilirsiniz.

İLETİŞİM FORMU

ampulFORMU DOLDURMAYA DEVAM ET
KAPATclose
LIVE IN sinpaş

Çocuklar İçin Sonbaharda Evde Sanat Aktiviteleri

Sonbaharın gelişi ve havaların serinlemesiyle hem bizler hem de çocuklar, evlerde daha fazla zaman geçirmeye başladık. Eğer siz de enerjiyle dolup taşan çocukların evde nasıl daha dolu dolu vakit geçirebileceklerini düşünüyorsanız evde yapılabilecek yaratıcı ve eğlenceli sanat aktiviteleri kurtarıcınız olabilir!

Evde ailece keyifli vakit geçirebileceğiniz, eğlenceli ve yaratıcı sonbahar sanat aktivitelerini sizin için sıraladık! Çocuklarınızla yapabileceğiniz birbirinden farklı etkinlikler hem el becerilerini hem de yaratıcılıklarını geliştirmeye yardımcı olacak. Şimdi eğlenirken öğrenmenin tam sırası!

1 - Eski Fotoğraflarla Kolaj

Eski fotoğraflara bakıp o anları tekrar yaşamak gibisi yok! Tüm ailenin keyifle yapabileceği kolajlar için tek ihtiyacınız eski fotoğraf albümleriniz. Fotoğrafların başına oturup çocuklarla sohbet edebilir, bebeklik fotoğraflarına bakıp eğlenebilir, onları belki de hiç görmedikleri ailenin diğer üyeleriyle tanıştırabilirsiniz. Eski albümlerinizi alın, sizin için en anlamlı fotoğrafları bahçeden bulduğunuz kuru dallara bağladığınız iplere bir mandal yardımıyla tutturun. Bu kolajı evinizin bir duvarına astığınızda harika görünecek, eminiz!

2 - Sanat Duvarı

Resim sanatının en eski uygulaması duvarlar. Siz de çocuğunuzun odasındaki bir duvarı içindeki sanatı dışa vurabileceği bir sanat alanına çevirmeye ne dersiniz? İsterseniz duvarı kara tahta boyasıyla boyayabilir ya da kartonla, resim kağıdıyla kaplayabilirsiniz. Kim bilir, belki de geleceğin ressamının en önemli eserlerinden biri odasındaki o duvarda asılı olacak!

3 - Yaprak Baskıyla Figürler / Yapraktan Figürler

Sonbaharın en sevilen ev aktivitelerinden biri de şüphesiz yaprak baskı! Önce çocuğunuzla birlikte parkta bir yürüyüşe çıkın ve irili ufaklı yapraklar toplayın. Ardından renkli guaş boyalarınızı ve fırçalarınızı alıp bu yaprakları rengarenk boyayın ve kağıda eğlenceli baskılar yapın. Eğer bu aktiviteyi bir süre sonra bir üst seviyeye taşımak isterseniz küçük yapraklarla desenler ya da sevdiği bir çizgi film karakterini yapmayı da deneyebilirsiniz!

Bir diğer önerimiz ise yaprakları karakterlere dönüştürmek. Yapraklara ağız göz çizip, evdeki oyunlarınız için harika bir ekip kurabilirsiniz. Üstelik ne kadar komik ve eğlenceli görüneceklerine inanamayacaksınız!

4 - Oyun Hamuruyla “Sevimli Canavarlar”

Heykel yapmak görsel dünyamızı zenginleştiriyor, üç boyutlu düşünme yeteneğimizi geliştiriyor. Oyun hamurlarından minik heykeller yapmak ise miniklerin içindeki heykeltıraşları ortaya çıkarabiliyor! Birlikte oyun hamurundan sevimli canavarlar yapmak gerçekten çok eğlenceli olabilir. Canavarlarınızı kürdanla, boncuklarla süsleyebilir, evde bir rafı onlara ayırarak sergileyebilirsiniz.

5 - Evdeki Malzemelerle Maskeler

Çocuklarınızla birlikte yapacağınız keyifli etkinliklerden bir diğeri de evdeki atık kağıtlardan, çeşitli aksesuarlardan ve kartonlardan maskeler yapmak. Bu aktivitede önemli olan mümkün olduğunca yeni bir malzeme almadan, elinizde ne varsa etkili bir şekilde kullanıp maskeler yapmak! Boş yumurta kutuları, renkli ambalaj kağıtları, mandallar, boncuklar, sticker’lar, materyal konusunda yaratıcı olmak sizin elinizde! Ardından maskelerinizi takıp macera dolu bir oyuna başlayabilirsiniz!

tags Etiketler: Etkinlik, Yaratıcı, Keyifli

#liveinsinpaş

Şu İçerikler de Hoşunuza Gidebilir:

E-BÜLTEN

e-mail adresinizi giriniz