searchAKILLI ARAMA
formİLETİŞİM FORMU
tel

MENÜ

kapat

İLETİŞİMDE KALIN

BİZİ TAKİP EDİN

facebook twitter instagram youtube
kapat

AKILLI ARAMA

Size en uygun projeleri listelemek için aşağıdaki kutuları kullanın.

-
kapat

İLETİŞİM FORMU

Projelerimiz ile ilgili bilgi sahibi olmak için iletişim formumuzu doldurabilirsiniz.

İLETİŞİM FORMU

ampulFORMU DOLDURMAYA DEVAM ET
KAPATclose
LIVE IN sinpaş

En İyi Yaz Filmleri

Akşamları ailenizle ya da dostlarınızla buluşup serin limonatalarınızı yudumlarken film izlemek bir yaz mevsimi klasiği! Yüksek enerjileri, sıcak renkleri, kült müzikleriyle sizi tatlı bir yaz gününe götürecek filmlerden bir seçki hazırladık. İyi seyirler!

GREASE (1978)

Rydell Lisesi’nin havalı çocuğu Danny Zuko ve şehre yeni taşınan Sandy büyük bir yaz aşkı yaşar. Ardından sonbaharda okula dönme zamanı geldiğinde vedalaşan çift, aynı okulda tekrar bir araya gelir. Ancak Sandy, Danny’nin lideri olduğu T-Birds’ün düşmanı Pink Ladies’in üyesi olmuştur. Eski model arabalar, rengarenk kıyafetler, makyajlar ve tabi ki unutulmaz şarkılar! Kült müzikal Grease, güçlü biz yaz filmi!

TEMMUZDA / IM JULI (2000)

Fatih Akın’ın 2000 yılında vizyona giren filmi Temmuz’da çok keyifli bir yol filmi. Sokakta bir tezgahta satıcılık yapan Juli, bir okulda stajyer öğretmen olan Daniel’i ilk gördüğü anda ona aşık olur. Daniel bir gün Juli’nin tezgahına uğrar. Ona el falı bakan Juli, Daniel’e çok yakında aşık olacağını söyler ve ona duygularını itiraf etmeyi planlayarak akşama bir partiye davet eder. Ancak Daniel o akşam, ertesi gün İstanbul’a gidecek olan Melek adında bir kıza aşık olur ve peşinden yola düşer. Yolda aracına bir otostopçu alır, bu kişi tesadüfen Juli’den başkası değildir. Güneşli, pırıl pırıl bir Temmuz gününde, klasik şehir manzaralarıyla Fatih Akın’ın izleyicisini İstanbul’a hayran bıraktığı film, arkadaşlarınızla yapacağınız bir film gecesi için renkli ve sıcacık hikayesiyle harika bir seçenek.

50 İLK ÖPÜCÜK / 50 FIRST KISS (2004)

Hawai’nin cennet gibi bir köşesinde yaşayan Henry’nin hayatında ciddi bir ilişkiye yer yoktur. Ancak bir gün Lucy ile tanışır ve her şey değişir. Birbirlerinden kısa süre içinde çok hoşlanırlar. Ertesi gün uyandıklarında Henry bir sürprizle karşılaşır: Lucy’nin bir önceki günü hiç hatırlayamamasına sebep olan bir kısa süreli hafıza kaybı sorunu vardır. Böylece Henry, her gün yeni baştan Lucy’yi kendisine aşık etmek için mücadele etmeye karar verir. 50 İlk Öpücük, yazla ilgili özlediğiniz birçok şeyi sıcacık hikayesiyle evinize taşıyacak bir film.

MAMMA MIA! (2008)

Merly Streep’i başrolde izlediğimiz, İsveçli ünlü grup ABBA’nın hit şarkıları eşliğinde hikayesine tanık olduğumuz Mamma Mia!, ismini de yine grubun ünlü bir parçasından alıyor. Merly Streep’in karakteri Donna, kızı evlenmeden 1 gün önce büyük bir sürprizle karşılaşır: Sophie hiç görmediği babasıyla tanışmak için geçmişinden 3 kişiyi annesinin karşısına çıkarır. Mamma Mia!, aynı isimli Broadway müzikalinden uyarlanan çok eğlenceli bir yaz filmi, mutlaka izleyin!

HAYALET AVCILARI / GHOSTBUSTERS (1984)

Columbia Üniversitesi’nde çalışan Dr. Peter Venkman ve 2 arkadaşı paranormal konulara meraklıdır ve bir işe yaramadıkları söylenerek okuldan atılırlar. Böylece Ghostbusters adlı bir şirket kurup hayalet avcılığı işine girerler. Televizyona verdikleri reklamlar sayesinde iyice tanınıp New Yorkluları hayaletlerden kurtarmaya başlarlar. Bir müşterilerine ait evin, New York’u istila etmeye başlayan kötü ruhlar tarafından dünyaya giriş kapısı olarak kullanıldığını anladıklarında ise işler kontrolden çıkar. Döneminin en yüksek bütçeli komedi filmi olarak yayınlandığında kitleleri peşinden sürükleyen, çok sevilen Hayalet Avcıları; Bill Murray’in muhteşem performansı ve dilinize dolanacak şarkısıyla yaz akşamlarına heyecan katacak bir film.

GELECEĞE DÖNÜŞ ÜÇLEMESİ / BACK TO THE FUTURE

Çılgın bilim adamı Doktor Brown araba şeklinde bir zaman makinesi icat etmiştir. Bu arabayla ilk kez zamanda yolculuk edecek genç Marty, küçük bir hata sonucu gelecek yerine 30 yıl önceye gider. Ve Marty gelecekte kendi doğumunu engelleyebilecek bir olaya sebep olur. Yapması gereken bu hatayı düzeltip işleri yoluna koymaktır. Devam filmleriyle birlikte kült bilimkurgu üçlemesi Geleceğe Dönüş, heyecanlı ve eğlenceli bir yaz filmi.

AŞKIN 500 GÜNÜ / (500) DAYS OF SUMMER

Öncelikle filmin başında da söylendiği gibi, bu bir aşk filmi değil! Bu, aşka inanmayan bir kıza aşık olan bir adamın 500 gününün hikayesi. Tom, Summer’ı gördüğü anda ona aşık olur. Hayatını onunla geçirmesi gerektiğine emindir. Summer ise aşka ve ilişkilere inanmaz. Yine de aralarında arkadaşlıktan öte bir ilişki başlar ve biz birinci günden beş yüzüncü güne hikayeyi Tom’dan dinleriz. Zooey Deschanel ve Joseph Gordon-Levitt’in ekrandaki harika uyumu, hikayenin saf gerçekçiliği ve muhteşem soundtrack’i ile Aşkın 500 Günü, yazın en güzel seyirliklerinden.

NOT DEFTERİ / THE NOTEBOOK

Film bir yaşlı bakım evindeki “Duke”un eski defterinden bir aşk hikayesi okumasıyla başlar. 40’lı yıllarda tatil için ailesiyle bir kasabaya gelen Allie, orada yaşayan Noah ile büyük bir aşk yaşar. Aralarındaki sınıfsal ve ekonomik farklılıklar bu aşkın önüne geçemez. Ancak dünyada 2. Dünya Savaşı’nın kızışmasıyla onları da bir ayrılık beklemektedir. Yaz günlerinizde gelmiş geçmiş en romantik hikayelerden birine yer açmak isterseniz Not Defteri çok güzel bir tercih olacak.

YÜKSELEN AY KRALLIĞI / MOONRISE KINGDOM (2012)

Wes Anderson sinemasının harika işlerinden biri olan Yükselen Ay Krallığı’nda genç aşıklar Sam ve Suzy birlikte kaçar ve tüm kasaba onları bulmak için seferber olur. 60’lı yıllarda geçen filmde şahane dönem müzikleri, nostaljik kıyafetler, izciler, Wes Anderson’un pastel renkleri size çok keyifli bir hikaye, incelikli detaylar ve eşsiz bir sinematografi vadediyor.

tags Etiketler: film, yaz, liste

#liveinsinpaş

Şu İçerikler de Hoşunuza Gidebilir:

E-BÜLTEN

e-mail adresinizi giriniz