searchAKILLI ARAMA
formİLETİŞİM FORMU
tel

MENÜ

kapat

İLETİŞİMDE KALIN

BİZİ TAKİP EDİN

facebook twitter instagram youtube
kapat

AKILLI ARAMA

Size en uygun projeleri listelemek için aşağıdaki kutuları kullanın.

-
kapat

İLETİŞİM FORMU

Projelerimiz ile ilgili bilgi sahibi olmak için iletişim formumuzu doldurabilirsiniz.

İLETİŞİM FORMU

ampulFORMU DOLDURMAYA DEVAM ET
KAPATclose
LIVE IN sinpaş

Evinizde Baharı Yaşatan Çiçekler

Haydi biraz renklenelim! Evinizde baharı yaşatan çiçekler, bulunduğunuz ortamı baştan sonra değiştirmenin ve keyifli hale getirmenin en etkili yollarından biri. İç mekan dekorasyonunu daha göz alıcı hale getiren ev çiçekleri, balkondan salona kadar birçok ortamı şenlendiriyor.

Evde Yetiştirilebilen Çiçekleri Tanıyalım
Ev dekorasyonlarında önemli bir yeri olan çiçekler sayesinde, özellikle şehir yaşantısında doğa ile iç içe hissetmek mümkün. Evde baharı yaşatan çiçekler hem ortamın daha pozitif bir hale gelmesinde rol oynar hem de ev dekorasyonunu tamamlayıcı özellikleriyle yaşam alanınızı ferah ve huzurlu bir ortama dönüştürür. Haydi şimdi sizin için seçtiğimiz çiçekler hakkında bilgi edinme zamanı!

 

Orkide

Evde en çok yetiştirilen çiçek çeşitlerinden biridir narin orkide... Rengarenk çiçekleri ile her eve baharı getiren orkide çiçeği, aydınlık ve serin ortamları sever, bakımı kolaydır; ancak bazı noktalara da dikkat etmek gerekmektedir.

Evinize baharı yaşatacak çiçeklerin başında yer alan orkide, oldukça estetik görünümü ile ruhunuza dokunurken, özel olarak ilgi ister. Orkidenin sağlıklı olarak büyüyebilmesi için toprak karışımlarının olması gerekir. Orkide toprak karışımları ise hazır olarak satın alınabilmektedir. Orkide çiçeğinin bayat olmayan ve oda sıcaklığında olan su ile sulama yapılması da önem taşımaktadır.

 

Menekşe

En sevilen çiçeklerden biri olan menekşe, aynı zamanda Afrika menekşesi olarak da bilinir. Menekşenin pek çok rengi bulunmakta olup, en çok tercih edilenleri ise mor, sarı, kırmızı ve beyaz renkli menekşe çeşitleridir. Birden fazla renk seçeneğinin olması, dekorasyonu tamamlama konusunda da büyük avantaj tanır, evinizin renklenmesinde menekşeleri bol bol kullanabilirsiniz.

Hiç şüphesiz evinize baharı yaşatan çiçekler arasında olan menekşe, oldukça kolay bakıma sahiptir.

Unutmadan hatırlatalım, menekşe çiçeğinin aydınlık ama güneşi doğrudan almayan bir yerde yetiştirilmesine dikkat edin.

 

Bodrum Papatyası

Tatlı kokusuyla evimize baharı getiren çiçeklerden biri de Bodrum Papatyası’dır. Moru, pembesi, mavisi, lilası evimizi olduğu kadar içimizi de renklendirir. Üstelik bakımı da çok kolay! Aydınlık ortamları seven Bodrum Papatyası sürekli güneş görmek ister fakat çok sıcaktan da kaçınmalıyız tabii. Sık sık ve yeterli miktarlarda sulamaya dikkat ederek eşsiz renklerini uzun süre canlı tutabiliriz.

Tam bir bahar çiçeği olan Bodrum Papatyası, bahar aylarında ilk çiçeklerini verir ve yaz sonunda ise yavaş yavaş kapanmaya başlar.

 

Barış Çiçeği

Büyük yeşil yaprakları ve beyaz çiçekleri ile en göz alıcı çiçeklerden biri olan barış çiçeği, en uzun ömürlü salon bitkilerindendir. Barış çiçeği en çok yaz aylarında çiçeklenir. Fazla ışığı sevmeyen ve az suyla büyüyen çiçeğin gölge bir ortamda yetiştirilmesi gerekmektedir.

Bakımında ise toprağın nemli kalacak şekilde sulanması yeterli olacaktır. Barış çiçeği en çok yaz aylarında çiçek açsa da, yerini sevdiği zaman her zamanda çiçek açabilmektedir.

Doğanın enerjisini ve renklerini evinizde hissedebilmek, kendinizi biraz da olsa rahatlatmak ve huzurlu bir ortamda yaşamak için en güzel eşlikçilerimizi tanıdık. Çiçeklerin dünyasını evinizde yaşatmayı unutmayın!

#liveinsinpaş

Şu İçerikler de Hoşunuza Gidebilir:

E-BÜLTEN

e-mail adresinizi giriniz