searchAKILLI ARAMA
formİLETİŞİM FORMU
tel

MENÜ

kapat

İLETİŞİMDE KALIN

BİZİ TAKİP EDİN

facebook twitter instagram youtube
kapat

AKILLI ARAMA

Size en uygun projeleri listelemek için aşağıdaki kutuları kullanın.

-
kapat

İLETİŞİM FORMU

Projelerimiz ile ilgili bilgi sahibi olmak için iletişim formumuzu doldurabilirsiniz.

İLETİŞİM FORMU

ampulFORMU DOLDURMAYA DEVAM ET
KAPATclose
LIVE IN sinpaş

Geleneksel Bir Kitap Okuma Kültürü Deneyimi: Kitap Kulüpleri

Sorduğunuzda birçok şehirli toplu taşıma yolculuklarını, uzun banka kuyruklarını çekilir kılan şeyin, kitap okumak olduğunu söyler. Sokakta yürürken her çantada bir kitabın ucunu görürsünüz.

Siz de dışarı kitapsız çıkmayanlardansanız, tam bir kitap kurduyum diyorsanız, bu kış geleneksel bir okuma kültürü deneyimi sunan kitap kulüplerini keşfetmelisiniz. Sevdiğiniz kitapları uzun uzun konuşabileceğiniz, derinlemesine inceleyebileceğiniz bazı kitap kulüplerini sizin için sıraladık:

LİTERAS KİTAP / İSTANBUL

İstanbullu bir kulüp olan Literas Kitap’ta, birkaç haftada bir, bir araya gelip seçtikleri kitaplar üzerine konuşuluyor. Mottosu ‘Fikirler harflerden oluşur ve bir araya gelip dünyayı değiştirebilirler’ olan kulüp, bununla literas’ın ‘harfler’ olan kelime anlamına da atıfta bulunuyor. Kulübün İstanbul’un farklı köşelerinde gerçekleşen etkinlikleri için küçük bir katkı payı ödemeniz gerekiyor. Etkinliklerini ise Instagram sayfaları üzerinden takip edebilirsiniz.

ARTİSAN KİTAP KULÜBÜ / İSTANBUL

Artisan Kitap Kulübü’nün, bir seferlik ve aylık sürekli üyeliklerle dahil olabileceğiniz bir sistemi var. Size her ay bir küratörün seçtiği 3 kitap gönderen kulübün buluşmaları da ayda bir Zorlu PSM’de gerçekleşiyor. Dilerseniz bir kere, dilerseniz sürekli, dilerseniz de ailenizle birlikte üye olabileceğiniz kulüp, size keyifli bir kültürel buluşma ortamı sunuyor. Harika bir aile aktivitesi olabilir, incelemelisiniz.

İSTANBUL READING CLUB / İSTANBUL

İstanbul Reading Club’ı, Sabancı Üniversiteli bir grup kitapsever, edebiyata ilgisi olan insanları bir araya getirmek ve edebi eserler hakkındaki fikirlerini samimi bir ortamda tartışabilmek için kurmuş. Etkinliklerini Instagram sayfaları üzerinden takip edebileceğiniz grup, 10 haftalık dönemler için bir tema belirliyor ve 2 haftada bir buluşuyor.

İŞ KİTAPLARI OKUMA KULÜBÜ / ANKARA

Ankara’daki İş Kitapları Okuma Kulübü, kitap kulübü ortamını ‘network’ ile birleştiriyor ve kulüp oluşumuna farklı bir yaklaşım geliştiriyor. Bir araya gelip iş kitapları okunan kulüpte benzer iş yapan insanlar da birbiriyle tanışıyor ve profesyonel çevrelerini büyütüyorlar. Ankara’da yaşıyorsanız kulübün etkinliklerini takip etmeniz keyifli olabilir, hatırlamakta fayda var.

MELİH ELAL OKUMA GRUBU / BURSA

Nilüfer Belediyesi Kent Konseyi çalışma gruplarından biri olan Melih Elal Okuma Grubu, ayda belirli günlerde bir araya geliyor. Bu listenin en eskisi olan kulüp, tam 15 yıldır aralıksız bir araya geliyor. Programında çocuklar için günler düzenleyen kulübün etkinliklerini internet sitesi üzerinden takip edebilirsiniz.

tags Etiketler: kitap, kulüp, etkinlik, istanbul

#liveinsinpaş

Şu İçerikler de Hoşunuza Gidebilir:

E-BÜLTEN

e-mail adresinizi giriniz