searchAKILLI ARAMA
formİLETİŞİM FORMU
tel

MENÜ

kapat

İLETİŞİMDE KALIN

BİZİ TAKİP EDİN

facebook twitter instagram youtube
kapat

AKILLI ARAMA

Size en uygun projeleri listelemek için aşağıdaki kutuları kullanın.

-
kapat

İLETİŞİM FORMU

Projelerimiz ile ilgili bilgi sahibi olmak için iletişim formumuzu doldurabilirsiniz.

İLETİŞİM FORMU

ampulFORMU DOLDURMAYA DEVAM ET
KAPATclose
LIVE IN sinpaş

Mutfağınızı Düzenleyecek Havalı Tüyolar

Artık pek çoğumuz mutfakta uzun uzun vakit geçiremiyoruz. Bu yüzden pratik ve hızlı davranmak, aynı zamanda da düzenli kalabilmek en önemli şeylerden biri… Özellikle küçük bir mutfağınız varsa ve her noktasını verimli bir şekilde kullanmak istiyorsanız, hazırladığımız önerilerin hayatınızı kolaylaştıracağına eminiz!

Mutfak raflarından çekmecelere, prizlerden tencerelere kadar ihtiyacınız olan tüm tüyoları yazımızda bulabilirsiniz. Keyifli okumalar!

 

1- Duvar Rafları ve Askıları

Mutfak dolapları ve rafları yeteri kadar doluysa, en çok kullandığınız ürünleri duvarlara monte edebileceğiniz raflara ve askılara yerleştirebilirsiniz. Böylelikle hem çok daha pratik bir kullanım sunacak hem de en güzel malzemeleriniz için keyifli bir sergileme alanı oluşturacak. Renkli döküm tavalar, bakır tencereler ve sosluklar… Mutfağı sevenler için gerçek bir şölen değil mi?!

 

2- Raylı Dolap İçi Çekmecesi

Mutfak dolaplarının arka taraflarına yerleştirdiğiniz ekipman ve malzemelere ulaşmak için önündeki tüm malzemeleri boşaltmaktan sıkıldınız mı? Çok haklısınız! Bunun için en akıllı çözüm, dolap içerisine yerleştirilen raylı dolap içi çekmeceleri diyebiliriz. Dolabı açıp içerisinde yer alan çekmeceyi hareket ettirerek, hiç yorulmadan en arka kısımda yer alan malzemelere bile ulaşabileceğiniz bu raf sistemlerini yapı marketlerinden temin edebilirsiniz.

 

3- Genişletilebilir Dolap Rafları

Özellikle üst dolap rafları yüksek raflara sahip olduğundan, bu rafları daha verimli kullanmak ve daha fazla depolama alanı oluşturabilmek için metal raflar kullanabilirsiniz. Metal rafların alt kısmını geniş ve kısa malzemelerle doldururken, üst kısımlarına daha yüksek ürünleri yerleştirmek alandan tasarruf sağlamanıza yardımcı olacaktır.

 

4- Tencere Düzenleyiciler

Mutfaktaki en büyük kaoslardan biri kapağı kaybolan tencere ve tavalar! Farklı ebatlarda ve formlardaki tencere/tavaları düzgün bir şekilde organize etmek gerçekten zor olabiliyor. Elbette bunun da bir çözümü var: Tencere/tava düzenleyici kullanmak, tüm dertlerinizi ortadan kaldıracaktır. Hem de tencere/tavaları iç içe yerleştirmek, çiziklere ve deformasyona sebep olduğundan, çok daha sağlıklı bir alternatiftir.

 

5- Saklama Kapları

Satın alınan bakliyatlar, un, şeker, çay, kuruyemiş ve kuru meyve gibi ürünlerinizi ambalajlarıyla saklamak yerine kavanozlarda saklamak hem daha sağlıklı hem de hijyenik bir çözümdür. Gıdaları tek tip kavanoz veya saklama kaplarına aktardıktan sonra üzerine ürünün ismini, satın alınan tarihi ve son kullanma tarihlerini yazmak faydalı olacaktır. Görsel olarak da çok şık olacağından eminiz!

 

6- Prizler

Mutfaktaki prizler tezgâha ve ocağa yakın olduğunda, ateş ve sudan etkilenebileceği için hem tehlikeli bir hal alabilir hem de çok fazla kirlenebilir. Priz temizliği yapmak da başlı başına bir tehlike oluşturduğundan, prizlerin tezgâhtan yüksek olması veya yakınsa dahi üzerinde portatif bir kapak olması çok daha işlevsel olacaktır.

 

7- Dar Alanlar

Mutfak dolaplarınızın arasında yer alan dar alanlarda ince çekmeceler oluşturarak baharatlık gibi uygun boyutlardaki malzemelerinizi yerleştirebilirsiniz. Böylelikle en küçük alanları dahi verimli bir şekilde kullanmış olursunuz.

#liveinsinpaş

Şu İçerikler de Hoşunuza Gidebilir:

E-BÜLTEN

e-mail adresinizi giriniz