searchAKILLI ARAMA
formİLETİŞİM FORMU
tel

MENÜ

kapat

İLETİŞİMDE KALIN

BİZİ TAKİP EDİN

facebook twitter instagram youtube
kapat

AKILLI ARAMA

Size en uygun projeleri listelemek için aşağıdaki kutuları kullanın.

-
kapat

İLETİŞİM FORMU

Projelerimiz ile ilgili bilgi sahibi olmak için iletişim formumuzu doldurabilirsiniz.

İLETİŞİM FORMU

ampulFORMU DOLDURMAYA DEVAM ET
KAPATclose
LIVE IN sinpaş

Şehirde Müzik Zamanı: 26. İstanbul Caz Festivali

*Görseldeki sanatçı: Kamashi Washington

26 yıldır her Temmuz’da İstanbulluların sabırsızlıkla beklediği bir etkinlik gerçekleşiyor: İstanbul Caz Festivali. İstanbul Kültür Sanat Vakfı’nın 1994 yılından bu yana Temmuz ayında gerçekleştirdiği festival, dünya müziğinin efsane isimlerini İstanbullu dinleyici ile buluşturuyor. Biz dinleyiciler için kentin tarihi mekanlarında, parklarında ve çeşitli etkinlik alanlarında sadece caz değil, her türde konser deneyimi yaşamak ise festivalin en güzel taraflarından.

Dünyanın ileri gelen caz festivallerinden biri olarak gösterilen İstanbul Caz Festivali’nin bir misyonu da, yerli müzik sahnesinden tür ayırt etmeksizin sanatçıları seyirciyle buluşturmak. Özellikle son yıllarda eklenen Gece Gezmesi, Parklarda Caz gibi bölümlerde festival, şehrin alternatif seslerini ve yeni üretimlerini destekliyor. Yerli müzisyenleri yabancı müzisyenlerle bir araya getirmek, yeni işbirliklerine kapı açmak da festivalin bir diğer konusu. Türk müzisyenlere uluslararası etkinlik ve mecralarda görünürlük kazandıracak birçok proje, her yıl festival programına ekleniyor.

Tam 25 yıldır caz festivali kapsamında İstanbul sahneleri Herbie Hancock, Marcus Miller, Tony Bennett, Björk, Massive Attack gibi efsanevi isimleri ağırladı. 2018 yılındaki caz festivali kapsamında gerçekleşen Nick Cave & The Bad Seeds konseri ise, orda bulunan herkesin zihninden yıllarca kazınmayacak bir konser deneyimiydi.

*Jacob Collier

26. İstanbul Caz Festivali’nin programı ise yerli ve uluslararası sahneden, dinlemeyi sabırsızlıkla beklediğimiz isimlerle dolu. Bu yıl etkinlik 29 Haziran-18 Temmuz tarihleri arasında, tam 24 farklı mekanda gerçekleşecek. Festivalin 3 büyük ismi ise Kamasi Washington, Jacob Collier ve Snarky Puppy. Yerli caz sahnesinden  dinleyeceğimiz isimlerinden bazıları ise, Aydın Esen Group projesiyle Aydın Esen, Ömür Göksel, Turgut Alp Bekoğlu ve Cem Tuncer.

*Snarky Puppy

Cazın ve alternatif müziğin sevilen isimlerine de programında bolca yer veren festivalde bu yıl Barış Demirel – Barıştık mı, Efe Demiral, Cava Grande, Gaye Su Akyol da sahne alacak. İlk yılından beri epey ilgi gören, biletinizle Kadıköy’deki çeşitli mekanlarda gece boyunca konserleri izleyebileceğiniz Gece Gezmesi’ni dinamik bir festival deneyimi için özellikle öneriyoruz. Parklarda Caz ve Caz Vapuru da İstanbul’un caz tınıları eşliğinde tadını çıkarmanız için, mutlaka incelemeniz gereken etkinlikler. Sadece bizi değil çocukları da cazla ve festival atmosferiyle tanıştırmak üzere, Feriye’de Çocukça Bir Gün’de minik müzik severler için de harika etkinlikler gerçekleşecek.

Herkesin keyifle katılabileceği etkinliklerle dolu 26. İstanbul Caz Festivali programını inceleyin ve biletinizi şimdiden alın. İstanbul’u müzikle yeniden keşfedin ve şehrin tadını çıkarın!

#liveinsinpaş

Şu İçerikler de Hoşunuza Gidebilir:

E-BÜLTEN

e-mail adresinizi giriniz