searchAKILLI ARAMA
formİLETİŞİM FORMU
tel

MENÜ

kapat

İLETİŞİMDE KALIN

BİZİ TAKİP EDİN

facebook twitter instagram youtube
kapat

AKILLI ARAMA

Size en uygun projeleri listelemek için aşağıdaki kutuları kullanın.

-
kapat

İLETİŞİM FORMU

Projelerimiz ile ilgili bilgi sahibi olmak için iletişim formumuzu doldurabilirsiniz.

İLETİŞİM FORMU

ampulFORMU DOLDURMAYA DEVAM ET
KAPATclose
LIVE IN sinpaş

Sonbaharda Yetiştirmeye Uygun Bitkiler

İlkbahar ve yaz aylarında bol ışık ve güneşin tadını çıkaran ev bitkileri için serin ve kapalı sonbahar günleri zorlayıcı olabiliyor. Aslında tıpkı bizim için de olduğu gibi!

Fakat bilinen aksine, tüm bitkilerin sağlıklı bir şekilde büyümesi için bol güneşe ve ışığa ihtiyaçları yok. Günlerin kısaldığı ve güneş ışığının azaldığı sonbahar ve kış aylarında, gölgede de hayatta kalabilen, az ışık alan evinize kolaylıkla uyum sağlayabilen bitkileri sizin için sıraladık:

Deve Tabanı “Monstera”

Deve tabanı ışığı seven bir bitki. Bol ışıkta çok hızlı büyüdüğünü, pencere önüne koyduğunuzda tüm yaprakların birden güneşe döndüğünü gözlemleyebilirsiniz. Ancak deve tabanı gölgede de güçlü bir şekilde hayatta kalabiliyor. Hatta bitki severler banyo gibi doğal ışık almayan odalarda bile deve tabanı bakabileceğinizi söylüyor.

Zamia “ZZ Plant”

Zamia bitkisi az ve dolaylı ışık ile az su seven bir bitki. Yani zamia’nızı evde gölge bir köşeye koyup 3-4 haftada bir sulamanız yeterli! Oldukça az bakım isteyen bu bitki evinize çok güzel bir hava katacak.

Madagaskar Dragon Ağacı “Dracena Marginata”

Evde göz dolduracak, odanıza estetik bir dokunuş katacak, üstelik az ışıkta da güzel bir şekilde büyümeye devam edecek bir bitki arıyorsanız, Madagaskar Dragon Ağacı tam size göre. Hava temizleyen bitkilerden biri olması da harika bir bonus!

Paşa Kılıcı “Snake Plant”

Hemen hemen her evde görebileceğiniz paşa kılıcı da bakımı oldukça kolay ev bitkilerinden biri. Az ışık ve az su ile mutlu olan paşa kılıcı, özellikle sonbaharda evdeki favori bitkilerinizden biri olacak.

Peperomya “Peperomia”

Peperomya, diğer adıyla bebek kauçuk, evcil hayvanlar için toksik olmayan, az ışığı tolere edebilen, kalın koyu yeşil ve kaşık şeklindeki yapraklarıyla oldukça göz alıcı bir bitki. Sonbaharda bir arkadaşınıza ev bitkisi hediye etmek istiyorsanız, peperomya harika bir seçenek!

Pothos Sarmaşığı “Pothos”

Bu bildiğiniz sıradan sarmaşık değil: etli yaprakları, çilli kalp şeklinde yapraklarıyla astığınız duvara hoş bir doku verecek, göz alıcı pothos sarmaşığı! Düşük ışıkta sağlıklı bir şekilde büyümeye devam eden bu harika bitki sonbaharın vazgeçilmezlerinden biri!

Mısır Bitkisi “Dracaena Fragrans”

Eğer evinizin az ışıklı köşelerinde büyütebileceğiniz, büyük bir bitki arıyorsanız mısır bitkisine ne dersiniz? Bu bitki hem büyük hacmiyle evin havasını anında değiştirecek hem de bitki bakımı konusunda tecrübeniz azsa güzel bir başlangıç olacak!

Kalatya “Rattlesnake Plant”

Kıvrımlı yapısıyla yılana benzetilen, yapraklarında eşsiz desenlerle oldukça estetik görünen Kalatya, renkleri ve duruşuyla oldukça “cool” bir bitki! Üstelik az ışıklı, gölge alanlarda da kolayca hayatta kalabiliyor olması, onu sonbaharda evlerde en çok tercih edilen bitkilerden biri yapıyor!

#liveinsinpaş

Şu İçerikler de Hoşunuza Gidebilir:

E-BÜLTEN

e-mail adresinizi giriniz