searchAKILLI ARAMA
formİLETİŞİM FORMU
tel

MENÜ

kapat

İLETİŞİMDE KALIN

BİZİ TAKİP EDİN

facebook twitter instagram youtube
kapat

AKILLI ARAMA

Size en uygun projeleri listelemek için aşağıdaki kutuları kullanın.

-
kapat

İLETİŞİM FORMU

Projelerimiz ile ilgili bilgi sahibi olmak için iletişim formumuzu doldurabilirsiniz.

İLETİŞİM FORMU

ampulFORMU DOLDURMAYA DEVAM ET
KAPATclose
LIVE IN sinpaş

Vitaminler Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Vitaminler, metabolizmamızın sağlıklı bir şekilde çalışmasını çeşitli yollarla destekleyen, yediğimiz pek çok besinin içinde bulunan organik bileşiklerdir. Vitaminlerin vücudumuz için faydalarını saymakla bitiremeyiz. Sağlıklı yaşam için vücudumuzun ihtiyaç duyduğu vitaminleri karşılamak çok önemlidir. Özellikle uzmanların da söylediği gibi covid-19’a karşı güçlü bir bağışıklık sistemine sahip olmak, en önemli koruyucu faktörlerden biri.

Bu sebeple pandemi sürecinin başlamasıyla beraber pek çoğumuzun ihtiyaç duyduğu vitamin ve mineralleri karşılamak için gıda takviyesi alıyoruz. Özellikle büyük oranda güneşten aldığımız D Vitamini gibi vitaminleri karşılamak, evde olduğumuz günlerde çok daha zorlaştı. Peki sağlıklı yaşam için bu kadar önemli olan vitaminleri ne kadar iyi tanıyoruz? Vitaminler hakkında bilinmeyenleri ve onların vücudumuzdaki görevlerini keşfetmek için yazımızı okumanız yeterli!

 

Vitaminlerin Görevleri Nelerdir?
Vücudun sağlıklı bir şekilde çalışması için gerekli olan vitaminlerin tüm sistemlere etkisi vardır. Kaliteli bir yaşam için ihtiyacımız olan vitaminler:

Vitamin Çeşitleri Nelerdir?
Sağlıklı ve dengeli bir yaşam için ihtiyacımız olan vitaminler A, B1, B2, B3, B6, B12, C, D, E, K Vitaminleridir. Vitaminleri doğal yollardan karşılamak için et ürünleri, süt ürünleri, mevsim meyve ve sebzeleri, tahıllar, baklagiller, yağlı tohumlar ve zeytinyağı, avokado gibi sağlıklı yağları dengeli olarak tüketmelisiniz.

Vitaminler Hakkında Bilmeniz Gerekenler Nelerdir?

 

#liveinsinpaş

Şu İçerikler de Hoşunuza Gidebilir:

E-BÜLTEN

e-mail adresinizi giriniz