searchAKILLI ARAMA
formİLETİŞİM FORMU
tel

MENÜ

kapat

İLETİŞİMDE KALIN

BİZİ TAKİP EDİN

facebook twitter instagram youtube
kapat

AKILLI ARAMA

Size en uygun projeleri listelemek için aşağıdaki kutuları kullanın.

-
kapat

İLETİŞİM FORMU

Projelerimiz ile ilgili bilgi sahibi olmak için iletişim formumuzu doldurabilirsiniz.

İLETİŞİM FORMU

ampulFORMU DOLDURMAYA DEVAM ET
KAPATclose
LIVE IN sinpaş

Yeni Bir İyi Yaşam Trendi: Duşta Okaliptus

Uzun, sıcak bir duş, stresli bir günün ardından ya da uyandığımızda tazelenmek için, hepimize çok iyi geliyor değil mi? Şimdi, duşta geçirdiğiniz zamana hem sağlıklı hem de iyi hissettiren bir dokunuş için, sizle yeni bir iyi yaşam trendini paylaşmak istiyoruz: Duşta taze okaliptus!

Tek yapmanız gereken, hele tam da mevsimi gelmişken, taze bir demet okaliptüsü duş başlığınıza asmak ve bitkinin ferahlatıcı, taptaze kokusunu içine çekmek ya da okaliptus yağını da duş rutinlerinize dahil etmek, hepsi bu! Peki bunun vücudunuza, psikolojinize nasıl faydaları var, gelin hep birlikte inceleyelim!

1 - Burun Tıkanıklığına İyi Gelir

Burun tıkanıklığı yüzünden gün içinde sağlıklı nefes alamamak kesinlikle hayat kalitemizi düşüren ve bizi yoran bir durum. Üstelik burnunuzdan nefes alamamak uyku kalitenizi bile düşürebilir. Duşta okaliptus yağı ile oluşan buharı solumak ve banyoda taze okaliptus bulundurmak harika bir çözüm olabilir. Peninsula Integrative Medicine"den naturopati doktoru olan Hasti Fashandi’ye göre duşta okaliptus buharı solunum yollarını açmaya yardımcı olabilecek bir antienflamatuar etkiye sahip.

2 - Stresi Azaltmaya Yardımcı Olur

Duş ritüelinize okaliptus yaprakları eklemek günün yorgunluğunu atmanıza ve mental olarak rahatlamanıza da yardımcı olabilir. Amerikan Ulusal Tıp Kütüphanesi tarafından yayımlanan bir makaleye göre, okaliptus yağını solumak hastaların ameliyata girmeden önce bile daha rahat hissetmelerini sağlıyor. Duştan sonra ne kadar rahatlayacağınızı ve stresten arınacağınızı düşünebiliyor musunuz!

3 - Sinüsleri Açar

Kimse hasta olmayı sevmez! Hele ki şiddetli geçen bir sinüs enfeksiyonu sizi kış yaklaşırken epey zorlayabilir. Naturopoti doktoru Doktor Fashandi’nin araştırmalarına göre, duşta okaliptus yağı antiviral ve antibakteriyel etkilere sahip. Kısacası okaliptus hem hastalık mevsiminde bağışıklığınızı destekleyecek hem de sizi banyonuzda etkili bir iyi yaşam deneyimiyle buluşturacak.

4 - Ağrıyı Hafifletir

Duşta kullanacağınız okaliptus yaprakları, baş ağrıları için doğal bir çözüm niteliğinde olabilir! Dr. Fashandi’nin açıklamasına göre, okaliptus baş ve kas ağrılarını hafifletmek konusunda pozitif bir etkiye sahip. Araştırmalara göre, ağrı hissedilen bölgedeki kan akışını artırarak iltihaplanmayı gideriyor ve ağrıyı hafifletiyor.

tags Etiketler: Stres, Tazelik, İyi Yaşam

#liveinsinpaş

Şu İçerikler de Hoşunuza Gidebilir:

E-BÜLTEN

e-mail adresinizi giriniz