searchAKILLI ARAMA
formİLETİŞİM FORMU
tel

MENÜ

kapat

İLETİŞİMDE KALIN

BİZİ TAKİP EDİN

facebook twitter instagram youtube
kapat

AKILLI ARAMA

Size en uygun projeleri listelemek için aşağıdaki kutuları kullanın.

-
kapat

İLETİŞİM FORMU

Projelerimiz ile ilgili bilgi sahibi olmak için iletişim formumuzu doldurabilirsiniz.

İLETİŞİM FORMU

ampulFORMU DOLDURMAYA DEVAM ET
KAPATclose
LIVE IN sinpaş

2021'in Sağlıklı Mutfak Trendleri

2020 yılının neredeyse tamamı boyunca iyi beslenmek hepimizin gündeminde oldu. Özellikle yeni normal hayata uyum sağlamaya çalışırken vücudumuzu dinç tutmak, daha sağlıklı olmak için iyi beslenmeye özen gösterdik ve birbirimizle bu konuda deneyimlerimizi paylaştık. Evde mutfağımızda yeni, sağlıklı tariflere yer verdik, faydası saymakla bitmeyen birçok gıdayı yeniden keşfettik. Aslında özet olarak hepimiz mutfakta belki de daha önce hiç olmadığı kadar fazla vakit geçirdik. Ekmek yaptık, en sevdiğimiz yemekleri kendimiz yapmayı denedik. Keşiflerle dolu bir yılı geride bıraktık, ancak sağlıklı alışkanlıklarımızdan vazgeçmedik.
Dediğimiz gibi, 2020 sağlıklı beslenme trendleriyle dolu bir yıldı. Ve birçok beslenme uzmanı bu trendlerden bazılarının bu yıl da hayatlarımızda olmaya devam edeceğini söylüyor. 2021 yılında iyi yaşam için sağlıklı mutfak trendleri neler olacak, birlikte inceleyelim.


EKŞİ MAYA
Geçtiğimiz yıl evde kendi ekmeğini yapmayı denemeyen kaldı mı? Ekşi maya ekmekler ise çoğumuzun favorisiydi. Bu yıl da ekşi mayayla ekmek, makarna, aslında aklınıza gelecek her türlü hamur işini yapmak, sağlıklı bir trend olarak mutfaklarımızda olmaya devam ediyor. Ekşi mayanızı kendiniz üretmek ve çoğaltmak, bu sürece tanık olmak ise başlı başına bir mutfak deneyimi. Dilerseniz ekşi maya yapımını, faydalarını ve inceliklerini buradan inceleyebilirsiniz. Bizce bu sağlıklı trendi mutlaka denemelisiniz!


BALKON BAHÇECİLİĞİ
Balkon bahçeciliği iyi yaşam meraklısı herkesin evinde deneyimlemek istediği bir pratik. Hatta balkonunuzda kendi yeşilliğinizi, sebze ve meyvenizi yetiştirmek istiyor ancak nasıl başlayacağınızı bilmiyorsanız, sizin için rehber niteliğinde bir “Balkon Bahçeciliğine Giriş” içeriği hazırlamıştık. Üstelik evde kendi yeşilliklerinizi yetiştirmek için çok büyük alanlara ihtiyacınız da yok. Başlangıç için mutfak tezgahına yerleştirebileceğiniz küçük saksılarda bile maydanoz, roka, fesleğen gibi yeşilliklerinizi yetiştirebilirsiniz. Üstelik hasadınız küçük bile olsa, tazecik yeşilliklerinizle hazırladığınız her yemeğin tadı leziz olacak, göreceksiniz!


FIRINDA MEYVELİ TARİFLER
Fırında meyveli tarifler deyince aklınıza ilk ne geliyor diye sorsak eminiz hep bir ağızdan “Muzlu ekmek” derdiniz! Bu yıl da fırınlardan nefis muzlu ekmek kokuları yükselmeye devam edecek. Bunun yanı sıra meyveler bu yıl birçok malzemeyi ikame edecek şekilde de mutfaklarda yer almaya devam edecek. Örneğin kek yaparken kalıbı yağlamak için muz gibi meyveleri ezerek kullanmak gibi sağlıklı pratikler, günlük mutfak alışkanlıklarımız arasında yerini alacak gibi görünüyor. Bizce denemeye değer!


EVDE KAHVE DEMLEME
Kahveye bayılıyoruz! Evde çeşitli tekniklerle leziz kahveler denemeyi de bir o kadar seviyoruz, değil mi? Yeni normalin hayatımıza kattığı en değerli şeylerden biri, dışarda yiyip içmeye alışkın olduğumuz şeyleri evde denemek oldu diyebiliriz. Kahve de bunlardan biriydi, kendi kendimizin baristası olduk diyebiliriz. Bu yıl da evde kendimize, dostlarımıza kendi ellerimizle mis kokulu kahveler demlemeye devam edeceğiz. Eğer siz de farklı lezzetlere ve tekniklere meraklıysanız sizin için hazırladığımız “Kahve Demleme Teknikleri” içeriğimize mutlaka göz atmalısınız!

#liveinsinpaş

Şu İçerikler de Hoşunuza Gidebilir:

E-BÜLTEN

e-mail adresinizi giriniz