searchAKILLI ARAMA
formİLETİŞİM FORMU
tel

MENÜ

kapat

İLETİŞİMDE KALIN

BİZİ TAKİP EDİN

facebook twitter instagram youtube
kapat

AKILLI ARAMA

Size en uygun projeleri listelemek için aşağıdaki kutuları kullanın.

-
kapat

İLETİŞİM FORMU

Projelerimiz ile ilgili bilgi sahibi olmak için iletişim formumuzu doldurabilirsiniz.

İLETİŞİM FORMU

ampulFORMU DOLDURMAYA DEVAM ET
KAPATclose
LIVE IN sinpaş

İstanbul'un Keyifli Bisiklet Rotaları

Şehri keşfetmenin bir çok yolu vardır. Bazen küçük bir vapur yolculuğunda, bazen evin etrafında kısa bir yürüyüş sırasında, bazen daha önce defalarca gittiğiniz bir yerde şehrin daha önce hiç fark etmediğiniz detaylarıyla karşılaşabilirsiniz. Sürprizlerle dolu İstanbul’a bambaşka bir gözle bakmanızı sağlayacak, şehre karşı içinizde bir farkındalık uyandıracak bir diğer şey de bisiklet turları.

İstanbul’u bir de pedallayarak keşfetmek isteyen şehirliler için en keyifli rotalardan bazılarını yazdık. Güzel bir hafta sonuna biraz da spor ve enerji katmak için bu rotaları incelemelisiniz!

POLONEZKÖY

Hem bisiklete binmek hem de doğayla iç içe olmak isteyen şehirlilerin en sevdiği rotalardan biri, Beykoz’daki Polonezköy Milli Parkı. Buraya dilerseniz kendi bisikletinizi götürebilir ya da arabanızla gidip oradan bir bisiklet kiralayabilirsiniz. Ormandaki bisiklet parkurunda sürüş yapmak, nefis orman havasını solumak muhteşem hissettirecek, göreceksiniz.

CADDEBOSTAN SAHİLİ

Anadolu Yakası’nda şehrin trafiği en yoğun bisiklet yolu, Caddebostan Parkı’ndan geçiyor. Fenerbahçe’den başlayıp Bostancı’ya dek kesintisiz devam eden bu güzergah, özellikle bu yakada yaşıyorsanız ve şehir içinde bisiklete binmek istiyorsanız harika bir alternatif. Üstelik yorulduğunuzda çimlerde uzanıp dinlenebilir, ardından yolunuza devam edebilirsiniz!

AYDOS ORMANI

Yürüyüş, koşu, kano gibi birçok spor aktivitesine ev sahipliği Aydos Ormanı, bisiklet sürmek için de harika bir seçenek. Buradaki bisiklet parkurlarında ormanın ve muhteşem doğanın tadını çıkarabilir, oksijene doyabilirsiniz.

*Yukarıdaki fotoğraf Aydos Ormanı'nda, 28 Nisan 2019'da gerçekleşen "Ultimate Sinpaş Country" bisiklet yarışında çekildi. Dilerseniz Aydos Ormanı'nın yanı başındaki Sinpaş Country projemizi buradan daha detaylı inceleyebilirsiniz.

FLORYA YEŞİLKÖY BİSİKLET YOLU

Yeşilköy-Florya Parkı içinden geçen deniz kıyısındaki bisiklet yolu, Avrupa Yakası sakinleri için oldukça popüler bir bisiklet güzergahı. Tıpkı Caddebostan’da olduğu gibi burada da dilediğinizce bisiklet sürebilir, keyifli bir piknik için ara verip, hem dinlendirici hem enerjik bir gün geçirebilirsiniz.

YOROS KALESİ

Bisikletlilerin en sevdiği hafta sonu rotalarından biri Beykoz-Anadolu Kavağı’ndaki Yoros Kalesi. Çok keyifli orman yollarının ardından deniz kıyısındaki bu bölgeye vardığınızda tüm yorgunluğunuza değdiğini hissedeceksiniz. Buradaki meşhur zengin köy kahvaltıları ise yeniden enerji depolamanız için harika olacak!

BELGRAD ORMANI

Belgrad Ormanı size, yaklaşık 16 km’lik bisiklet parkuru ile, muhteşem bir spor ve doğa deneyimi sunuyor. Şehirden çok uzaklaşmadan, ama şehrin karmaşasına bir o kadar uzak, ormanda doğayla iç içe bisiklet sürmek için Belgrad Ormanı harika bir alternatif.

BEBEK-ORTAKÖY

Sabahın erken saatlerinde, sadece spor yapmak için sahile inenlerin olduğu vakit Bebek-Ortaköy sahil şeridi boyunca, Boğaz manzarasına karşı bisiklet sürmek muhteşem bir İstanbul deneyimi. Bisiklet turunuzun sonunda güzel bir kahvaltıyla kendinizi ödüllendirip, Boğaz’a karşı keyifle kahvenizi yudumlayıp yolunuza devam edebilirsiniz.

tags Etiketler: Bisiklet, spor, rota

#liveinsinpaş

Şu İçerikler de Hoşunuza Gidebilir:

E-BÜLTEN

e-mail adresinizi giriniz