searchAKILLI ARAMA
formİLETİŞİM FORMU
tel

MENÜ

kapat

İLETİŞİMDE KALIN

BİZİ TAKİP EDİN

facebook twitter instagram youtube
kapat

AKILLI ARAMA

Size en uygun projeleri listelemek için aşağıdaki kutuları kullanın.

-
kapat

İLETİŞİM FORMU

Projelerimiz ile ilgili bilgi sahibi olmak için iletişim formumuzu doldurabilirsiniz.

İLETİŞİM FORMU

ampulFORMU DOLDURMAYA DEVAM ET
KAPATclose
LIVE IN sinpaş

Nerede O Eski Bayramlar Dedirten Mekân Önerileri

Ramazan ayının sonuna geldiğimiz bugünlerde bayrama dair hazırlıklar ve planlar yapılmaya çoktan başlandı. Şeker Bayramı olarak da adlandırılan Ramazan Bayramı’nda tatlı yiyip tatlı konuşalım diyerek eski bayramlardan beri hizmet veren tarihi pastane ve şekerlemecileri sizlere hatırlatmak istedik. Bu bayram şehirde kaldıysanız ailecek yapılacak bayram gezmelerine bu mekanları da katmayı ihmal etmeyin.

 

Osmanlı’dan Bugüne: Hicipoğlu Şekercisi

İstanbul’un en eski semtlerinden biri olan Fatih’te yer alan ve tam 258 yıldan bu yana var olan Hicipoğlu Şekercisi, o eski bayramlardan şimdiki bayramlara kadar pek çok neslin canlı şahidi olan mekânlardan birisi.

Ünü Osmanlı Padişahı II. Mahmut’a kadar ulaşan Hicipoğlu Ailesi, o tarihten bu yana nesilden nesle aktardıkları kültürleriyle ve tarifleriyle bu bayramda da hizmet vermeye devam ediyor olacak.

Hem İstanbul’da turist olmak hem de bir bayram geleneği olan şeker ikramını yaşatmak için tarihi yarımadada bir gün geçirip bayram şekeri alışverişinizi de yapabilirsiniz.

 

Lokum Tadında Sohbetler: Cemilzade

1883’ten beri hizmet veren ve İstanbul’un pek çok semtinde şubesi bulunan Cemilzade’yi bu kadar meşhur ve vazgeçilmez yapan her şubesinde aynı kalite ile uzmanı olduğu ürünleri üretiyor olması.

Şekerci Udi Cemil Bey tarafından kurulan Cemilzade de tıpkı Hicipoğlu Şekercisi gibi Osmanlı saraylarında ünü duyulmuş bir marka. Kurulduğu günden bugüne kendi tarifleriyle sadece lokum, ezme ve badem şekeri satıyor. 135 yıllık tecrübesi ve 4 nesildir devam eden birikimin lezzetli ürünlerini bu bayram siz de tatmak isterseniz Cemilzade’nin hem Anadolu hem Avrupa yakasında şubeleri bulunuyor.

 

İster Evde İster Pastanede: Görgülü Pastanesi

İstanbul’un en değerli ve önemli pastanelerinden biri olan Görgülü Pastanesi, Ramazan Bayramı’nda da sevenlerini bekliyor olacak.

1960’dan bu yana aralıksız olarak hizmet veren ve pek çok farklı türde müşterilerini lezzetin doruğuna ulaştıran Görgülü Pastanesi, Aksaray’da başladığı macerasına İstanbul’un pek çok farklı semtinde devam ediyor.

Bayramı İstanbul’da geçirecek olan aileler eğer ev sıcaklığını bir pastanede hissetmek istiyorlarsa gidebilecekleri en uygun adres Görgülü Pastanesi olur.

 

İstanbul’dan Ankara’ya Uzanış: Ali Uzun Şekercilik

İstanbul’daki 3 farklı mekândan Ankara’ya uzanırken, markanın kurulduğu günlerde de benzer bir yolculuğa çıkan Ali Uzun Şekercilik anılmadan olmaz.

1915 doğumlu bir genç olan Ali Uzun’un babası Osman Uzun, şekercilikte bir nevi ustalık anlamına gelen peştamal kuşanmasını Eyüp Sultan Camii’nde yapabilecek kadar iddialı bir şekerci. Oğul Ali Uzun da babası gibi yetenekli ve başkentin değişmesiyle birlikte Ankara’da mekân açmayı başarabilecek kadar gözü kara bir genç!

1935 yılında henüz 20 yaşında bir gencin Ulus’ta kurduğu Ali Uzun Şekercilik o tarihten bu yana pek çok farklı şubede Ankaralılara hizmet veriyor. Badem ezmesi ve lokumu konusunda oldukça iddialı olan markanın bu ürünleri bayramın çok daha lezzetli geçmesini sağlayabilir.

 

Başkentin Pastanesi: Meram Pastanesi

Tıpkı İstanbul’daki ziyaretçilere önerdiğimiz gibi bayramı Ankara’da geçirecek olan ve ev sıcaklığını hissetmek isteyen ziyaretçilere de bir öneride bulunmak şart. Başkentin en önemli markalarından biri olan ve 1939’dan bu yana hizmet vermeye devam eden Meram Pastanesi ailecek yapılan bir bayram gezmesi tatlandıracak en güzel mekânlardan biri.

Meram’ın kendi de belirttiği gibi ürünlerin çeşitleri değişti, ekibin ve müşterilerin yüzleri değişti ancak değerler ve kalite her zaman sabit kaldı. Bu açıdan bakıldığında pek çok bayramda pek çok ziyaretçiye ev sahipliği yapan Meram Pastanesi, o eski bayramları hissetmek isteyen Ankaralı ziyaretçiler için ideal bir nokta.

#liveinsinpaş

Şu İçerikler de Hoşunuza Gidebilir:

E-BÜLTEN

e-mail adresinizi giriniz