searchAKILLI ARAMA
formİLETİŞİM FORMU
tel

MENÜ

kapat

İLETİŞİMDE KALIN

BİZİ TAKİP EDİN

facebook twitter instagram youtube
kapat

AKILLI ARAMA

Size en uygun projeleri listelemek için aşağıdaki kutuları kullanın.

-
kapat

İLETİŞİM FORMU

Projelerimiz ile ilgili bilgi sahibi olmak için iletişim formumuzu doldurabilirsiniz.

İLETİŞİM FORMU

ampulFORMU DOLDURMAYA DEVAM ET
KAPATclose
LIVE IN sinpaş

Strese Meydan Okuyun: Meditasyon ve Farkındalık Uygulamaları

Sıradan bir gününüz nasıl geçiyor? Erkenden kalkıp hazırlanıyorsunuz, şehrin, hayatın hızına yetişmeye çalışırken akşam oluyor ve bazen kendinize hiç vakit ayırmadan günler geçip gidiyor mu? Yapılacak şeyler hiç bitmiyor deseniz bile, her şeye ara verip kendinizle baş başa, kendinize dönerek geçirdiğiniz zamanlar tüm gününüzün nasıl geçeceğini etkileyebilir.

Evde, yolda, ofiste, telefonunuzun yanınızda olduğu her an size rehberlik edecek meditasyon uygulamalarını sizle paylaşmak istiyoruz. Şimdi her şeye küçük bir ara verip, derin bir nefes alıp kendinize kulak vermenin tam zamanı.

HEADSPACE

Başlangıç aşamasından derin seanslara, meditasyonu kapsamlı bir şekilde ele alan Headspace, uyku kalitesi, stresle baş etme, vücudunuzu rahatlatacak egzersizler konusunda oldukça zengin bir içerik listesi sunuyor. Meditasyon ve öz farkındalık konularına meraklıysanız web sitesinde öğretici açık kaynaklar bulabileceğiniz uygulama, pandemi sürecinde işini kaybeden herkese ücretsiz kullanım hakkı tanıyor. Eğer meditasyon pratiklerini çocuklarınızla birlikte denemek istiyorsanız Headspace’nin çocuklar için meditasyon içeriklerine mutlaka göz atın!

CALM

Calm içeriğinde meditasyon pratikleri, egzersizler, uyku kalitenizi arttıracak öneriler, rahatlatıcı müzikler ve manzaralar sizi huzura davet ediyor. Farkındalığınızı arttıracak eğitimler ve ücretsiz kaynaklar da sunan Calm, bu konuda kullanıcıların en çok tercih ettiği uygulamalardan biri. Faydalı videoları için Calm Youtube kanalını da inceleyebilirsiniz.

SIMPLY BEING

Simply Being size beş dakikadan 30 dakikaya, rehberli ya da müzik eşliğinde yapabileceğiniz meditasyon seansları sunuyor. İsterseniz doğa sesleri, nereden başlayacağınızı bilemiyorsanız ya da odaklanmakta güçlük çekiyorsanız bir yönlendiriciyle birlikte dilediğiniz yerde meditasyon yapabilmeniz için Simply Being oldukça pratik ve eğitici.

SIMPLE HABIT

“Yoğun insanlar için meditasyon” mottosu ve 5 dakikalık meditasyon seanslarıyla zihninizi rahatlatmayı hedefleyen Simple Habit, meditasyonu hayatın her anında uygulamanızı kolaylaştıran pratiklerle dolu. Meditasyon yapmayı öğrenmek ve alışkanlık kazanabilmeniz konusunda size yardımcı olacak uygulamalardan biri.

SMILING MIND

Smiling Mind sizi meditasyonla tanıştıracak, tamamen ücretsiz uygulamalardan biri. Evde, işte, okulda seçenekleri ile farklı ortamlarda etkili meditasyon pratiklerini bulabileceğiniz uygulama, aynı zamanda birçok farkındalık hareketi ve kampanyalar da düzenliyor.

BUDDHIFY

Buddhify’ı diğer uygulamalardan ayıran; evin dışında, yolda, seyahat sırasında yapabileceğiniz pratiklere, yani aslında özellikle gün içindeki boşlukları meditasyon ile değerlendirmeye odaklanmış olması. Ücretsiz kullanabileceğiniz gibi makul bir ücret karşılığında yıllık abone de olabileceğiniz Buddhify eğlenceli uygulama arayüzü ile keyifli bir meditasyon deneyimi sunuyor.

BONUS: PATİKA

Tamamen Türkçe zengin içeriklerle dolu Patika, en çok indirilen yerli meditasyon uygulaması. Stres, şefkat, uyku gibi başlıklarda ihtiyacınıza göre pratikler bulabileceğiniz uygulamaya 3 aylık ve yıllık seçeneklerle abone olabiliyor, dilerseniz sevdiklerinize hediye üyelik de alabiliyorsunuz. Gün aralarında meditasyon pratiklerine mutlaka yer vermek istiyorsanız, Patika en büyük yardımcılarınızdan biri olabilir.

#liveinsinpaş

Şu İçerikler de Hoşunuza Gidebilir:

E-BÜLTEN

e-mail adresinizi giriniz