searchAKILLI ARAMA
formİLETİŞİM FORMU
tel

MENÜ

kapat

İLETİŞİMDE KALIN

BİZİ TAKİP EDİN

facebook twitter instagram youtube
kapat

AKILLI ARAMA

Size en uygun projeleri listelemek için aşağıdaki kutuları kullanın.

-
kapat

İLETİŞİM FORMU

Projelerimiz ile ilgili bilgi sahibi olmak için iletişim formumuzu doldurabilirsiniz.

İLETİŞİM FORMU

ampulFORMU DOLDURMAYA DEVAM ET
KAPATclose
LIVE IN sinpaş

Yakın Çevrenizde İyi Yaşam Pratikleri

Çok dikkatli ve tedbirli olmakla birlikte, birçoğumuz ofislerimizde çalışmaya döndük, sabahın erken ve sokakların sakin olduğu saatlerinde dışarda spor yapmaya başladık.

Özellikle şehirde yaşıyorsanız, başka insanlarla sosyal mesafenizi koruyarak size iyi gelecek aktiviteleri açık havada gerçekleştirmek zorlayıcı olabiliyor. Ancak hepimizin biraz temiz havaya ve güneşe ihtiyacı olduğu da yadsınamaz bir gerçek.

Peki evinizden uzaklaşmadan, balkonda, bahçede, belki evinize yürüme mesafesindeki bir parkta ya da sahilde, ruhunuzu dinlendirecek hangi iyi yaşam pratiklerini güvenli bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz? Sizin için bazı önerilerimiz var!

Bu arada açık alanlarda da maskenizi takmayı, sosyal mesafenizi korumayı ve gerekli hijyen önlemlerini almayı ihmal etmemeniz gerektiğini tekrar, önemle hatırlatırız!

EGZERSİZ

Online içerikler ve uygulamalar sayesinde evde egzersiz yapmak da oldukça keyifli ve pratik bir hale geldi. Ancak yaşadığınız yerde kolaylıkla ulaşabildiğiniz yürüyüş yolları, spor alanları varsa, günün en sakin saatlerinde açık havada vücudunuzu çalıştırmak oldukça tazeleyici bir deneyim olabilir. Çıkmadan evvel sizin için hazırladığımız “Dışarda Spor Yapmak İçin Nasıl Tedbirler Almalısınız?” içeriğimize mutlaka göz atın!

*Yukarıdaki fotoğraf Ankara Sinpaş Altın Oran projemizde çekildi. Keyifli yürüyüş yolları ve sosyal alanlarıyla projemizi dilerseniz buradan detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

YOGA

Yoga kendinizle baş başa kalmanıza, ruhunuzu ve zihninizi dinlendirmenize yardımcı olan muhteşem bir iyi yaşam pratiği. Balkonunuzda ya da bahçenizde kendinize bir yoga köşesi oluşturarak bu iyi yaşam deneyiminizi bambaşka bir boyuta taşıyabilirsiniz. Güneş doğarken taze bir sabah serinliğinde yoga köşenizde güneşe selam vererek başladığınız bir gün, eminiz ki harika geçecek!

MEDİTASYON

Yoga vücudunuza ve zihninize esneklik kazandırıyor. Eğer kendinizi keşfetme yolculuğunda farkındalığınızı biraz daha arttırmak ve derinleşmek istiyorsanız, meditasyon pratiklerini de denemeye başlayabilirsiniz. Üstelik nefesinizi dinleyip ana odaklanmayı başarabildiğiniz her yerde meditasyon yapmanız mümkün. Sabah yürüyüşü için çıktığınızda sessiz bir köşedeki bankta oturup güne meditasyonla başlamak, yakın çevrenizde deneyimleyebileceğiniz keyifli bir iyi yaşam pratiği olabilir!

DOĞA GÖZLEMİ

Doğa gözlemi yapmak için mutlaka ormanda ve dağlarda olmanıza gerek yok. Bahçenizde, parkta, sokakta, doğadan bir parça gördüğünüz her yerde gözlemler yapabilirsiniz. Sizi bu konuda yönlendirecek harika bir uygulama olan iNaturalist’le ilgili “Yakın Çevrenizdeki Doğayı Keşfedin ve Gözlemlerinizi Paylaşın: iNaturalist“ isminde detaylı bir içerik hazırlamıştık. Çevrenizi gözlemlemek size yaşadığınız yere ilişkin yeni bir bakış açısı verecek, göreceksiniz.

BALKON BAHÇECİLİĞİ

Her zaman istediğiniz o balkon bahçesini kurmanın tam zamanı! Bitkilerin ve bahçeciliğin, toprakla uğraşmanın ne kadar rahatlatıcı olduğunu hepimiz az da olsa deneyimlemişizdir. Üstelik balkonda kendi küçük bahçenizi oluşturmak gerçekten tahmin ettiğinizden daha kolay. Sizin için ihtiyaç duyacağınız malzemeleri adım adım anlattığımız “Balkon Bahçeciliğine Giriş” içeriğimize mutlaka göz atın.

*Yukarıdaki keyifli balkon Sinpaş Ankara Ege Vadisi proje örnek dairemizde çekildi. Evinize can katan geniş balkonlarıyla projemizi dilerseniz buradan inceleyebilirsiniz.

KOMPOST

Evinizdeki çöpleri ayrıştırmak ve dönüştürmek, dünyamızın hem bugünü hem yarını için, günlük yaşam alışkanlıklarımızdan biri olmalı. Peki hiç organik atıklarınızı kompost yapmayı denediniz mi? Yiyecek artıklarının aslında çöp olmadığı, mineral ve vitamin deposu harika bir gübreye dönüşebileceğini bir kere daha hatırlatmak istiyoruz. İster bahçenizde ister balkonunuzda, hatta mutfak dolabınızın içine yerleştirebileceğiniz bir kovada kompost yapmaya başlayabilirsiniz. Elde ettiğiniz gübreyi de balkon bahçenizde ya da ev bitkilerinizde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Yaşam kalitenizi arttıracak harika bir deneyim olacak göreceksiniz.

#liveinsinpaş

Şu İçerikler de Hoşunuza Gidebilir:

E-BÜLTEN

e-mail adresinizi giriniz