searchAKILLI ARAMA
formİLETİŞİM FORMU
tel

MENÜ

kapat

İLETİŞİMDE KALIN

BİZİ TAKİP EDİN

facebook twitter instagram youtube
kapat

AKILLI ARAMA

Size en uygun projeleri listelemek için aşağıdaki kutuları kullanın.

-
kapat

İLETİŞİM FORMU

Projelerimiz ile ilgili bilgi sahibi olmak için iletişim formumuzu doldurabilirsiniz.

İLETİŞİM FORMU

ampulFORMU DOLDURMAYA DEVAM ET
KAPATclose
LIVE IN sinpaş

Tasarruf Günü ile Harekete Geç!

Live in Sinpaş olarak hayatımızın her alanında tasarrufu, sürdürülebilir kaynaklarımızı gelecek nesillere de aktarabilmeyi hedefliyoruz ve bu doğrultuda günlük yaşamınızda uygulayabileceğiniz püf noktalarını sizlerle paylaşıyoruz.
31 Ekim Dünya Tasarruf Günü kapsamında, daha önce de ara ara paylaştığımız tasarruf önerilerini bu yazımızda tek bir başlıkta toplamayı, evinizin ve hayatınızın farklı noktalarında uygulayabileceğiniz tasarruf önerilerimizle sizi de tasarruf hareketimize katılmaya bekliyoruz!

Önerilerimize başlamadan önce, Dünya Tasarruf Günü’nden kısaca bahsedelim.
Tasarrufun önemini herkese anlatabilmeyi, tüketime değil birikime teşvik etmeyi, kaynakların sürdürülebilirliğini güçlendirmeyi amaçlayan Tasarruf Günü; ilk kez 1924 yılında, Uluslararası Tasarruf Kongresi’nde alınan kararla kutlanmaya başlamıştır. Tasarruf etmenin önemine dikkat çekmek amacıyla 1924'te World Savings Banks Institute (WSBI-Dünya Tasarruf Bankaları Enstitüsü) adlı bir enstitü kurulmuştur.

Sadece bütçe tasarrufu değil, tüm canlıların kullandığı sürdürülebilir kaynakların tüketiminde dikkatli olmaya vurgu yapan ve bu kaynakların idareli kullanılmasına dikkat çeken Dünya Tasarruf Günü için hazırladığımız önerilerle sizler de yaşamınızda ufak değişiklikler yapabilirsiniz.

Ayrıca daha önce hazırladığımız ‘Şehirde Sürdürülebilir Yaşam Önerileri’ ve ‘İyi Yaşam Hareketi: İyi Bir Yaşam Ve İyi Bir Çevre İçin 40 Adım’ yazılarımıza da göz atabilirsiniz.

 

Enerji Tasarrufu Nasıl Yapılır?

Enerji tasarrufu, kaynakların idareli kullanılmasıyla beraber hem bütçeniz için hem de kaynakların sürdürülebilirliği için oldukça önemlidir. Çünkü idareli kullanımla beraber faturalarınız düşer ve aynı zamanda küresel ısınmaya karşı dünyamızı korumak için de önemli bir bireysel adım atmış olursunuz. Peki enerji tasarrufu için evlerimizde, yaşam alanlarımızda neler yapabiliriz?

 

Su Tasarrufu Nasıl Yapılır?

Covid-19 salgını, suyun aslında ne kadar hayati ve önemli bir ihtiyaç olduğunu bizlere bir kez daha hatırlatmadı mı? Hem besin olarak hem de hijyenimiz için bu kadar önemli olan suyumuzu idareli kullanmak ve su kaynaklarının daha uzun yıllar bizden sonraki nesillere dahi yetmesini sağlamak elimizde. Peki nasıl? Gelin birlikte bakalım.

 

BONUS: Gıda İsrafınının Önüne Geçen Tasarruf Önerileri

Tasarruf denince ilk akla gelen konulardan biri olmasa da gıda israfı hem dünyamız için hem de bütçemiz için çok tehlikeli bir durum! Bazen farkında olmadan, ihtiyacımızdan çok daha fazla yiyecek satın alıyoruz ve bunları vaktinde tüketemediğimizde bozulduğundan, atık haline geliyor. Bunun önüne geçmek için neler yapmalıyız? Cevabı çok basit!

#liveinsinpaş

Şu İçerikler de Hoşunuza Gidebilir:

E-BÜLTEN

e-mail adresinizi giriniz