searchAKILLI ARAMA
formİLETİŞİM FORMU
tel

MENÜ

kapat

İLETİŞİMDE KALIN

BİZİ TAKİP EDİN

facebook twitter instagram youtube
kapat

AKILLI ARAMA

Size en uygun projeleri listelemek için aşağıdaki kutuları kullanın.

-
kapat

İLETİŞİM FORMU

Projelerimiz ile ilgili bilgi sahibi olmak için iletişim formumuzu doldurabilirsiniz.

İLETİŞİM FORMU

ampulFORMU DOLDURMAYA DEVAM ET
KAPATclose
LIVE IN sinpaş

Ümraniye'de Gayrimenkul Yatırımı Yapmak İçin 5 Neden

İstanbul’un en hızlı kentleşen bir ilçesi olarak anılan Ümraniye; hızla artan nüfusuna bağlı olarak özellikle son yıllarda gayrimenkul alanında yatırım yapanların dikkatini çeken yerleşim yerlerinden biridir.

Özellikle son yıllarda değişen çehresiyle Ümraniye; yeni açılan İstanbul Finans Merkezi ve Üsküdar metrosuyla İstanbul’un yükselen merkezlerinden biri haline geldi. Bu hızlı yükseliş hem emlak fiyatlarını hem de yatırım oranlarını büyük oranda arttırmıştır.

Özellikle İstanbul Finans Merkezi’nin yalnızca finans kuruluşlarının bir araya gelerek oluşturduğu bir yapı olmasından bağımsız olarak; İstanbul Finans Merkezi, Ümraniye’nin İstanbul’un yükselen bir çekim merkezi olmasında büyük etkisi bulunuyor. Buna ek olarak ulaşım problemini de yeni açılan metro ile gideren Ümraniye, kişi başına düşen yeşil miktarı, depreme dayanıklı binaları ve değişen çehresi ile İstanbul’un yeni lüks yerleşim yerlerinden birine dönüşüyor. O halde Ümraniye’de gayrimenkul yatırımı yapmak isteyenlerin aklındaki soru işaretlerini giderecek 5 maddeye hep birlikte göz atmaya başlayalım.

Ulaşımı
İstanbul’un Anadolu yakasında yer alan Ümraniye’nin uzun yıllar boyunca gayrimenkul alanında rağbet görmemesinin başlıca nedenlerinden biri olan ulaşım sorunu; özellikle burada yaşayan haklı çileden çıkartan bir hal alıyordu. Bu bölgeye toplu taşıma ile ulaşımın sadece minibüs ve İETT otobüsleri ile yapılıyor oluşu ise Ümraniye’de her daim yoğun bir trafik problemini de beraberinde getirmekteydi.

Buna karşın Üsküdar - Ümraniye - Çekmeköy ve Sancaktepe metro hattının açılması hem burada yaşayan halkın hem de bu bölgeye yerleşmek isteyen kesimin yüzünü güldürdü. Böylece Ümraniye - Üsküdar arasında yaşanan trafik sorununa kesin çözüm getiren bu metro hattı ile saatler süren otobüs yolculuğu sadece 12 dakika gibi kısa bir süreye indi. Metro hattının çalışmalarına başlar başlamaz emlak fiyat artışı yaşayan Ümraniye ilçesi, buna bağlı olarak bu bölgeye yapılan yatırım bütçesini de büyük oranda arttırmıştır.

İstanbul Uluslararası Finans Merkezi Projesi
A sınıfı ticaret ve ofis alanlarını içinde barındıran bir uluslararası finans merkezi olması planlanan İstanbul Uluslararası Finans Merkezi Projesi, İstanbul’un yükselen merkezi Ümraniye’de hizmete giriyor. Yenilikçi ve sürdürülebilir gelişimin uluslararası öncüsü olması amaçlanan İstanbul Uluslararası Finans Merkezi; içinde bankacılık sektörlerinin tüm kamu banka ve kurumları ile bölgeye yepyeni bir soluk kazandırıyor.

Ümraniye’de daha dinamik bir kent dokusu oluşturan İstanbul Uluslararası Finans Merkezi Projesi’nin inşaat çalışmalarının başlaması ile birlikte bu bölgeye yapılan gayrimenkul yatırım oranlarında da ciddi bir artış meydana gelmiştir. İlçenin kültürel ve ekonomik yapısını baştan başa değiştirecek olan bu proje ile Ümraniye’ye yepyeni bir soluk kazandırılmış oldu.

Şehir Merkezinde Doğal Yeşil Alanları
Ulaşım ve Finans merkezi projesi ile yükselen bir merkez haline gelen Ümraniye, yeşil dokusunu korumaya devam ediyor. İstanbul’un en yeşil merkezi alanlarından biri olmaya aday olan Ümraniye’de gayrimenkul üzerine yatırım yapanlar yeşil alan miktarını son 11 yılda 3 kat arttırarak Ümraniye’nin sadece modern standartlara kavuşan bir kent değil; Avrupa standartlarının üstüne çıkan bir şehir olması amacını taşıyor. İstanbul’un yükselen merkezinde hava kirliliğinden uzak, tamamen doğal yeşil alanlardan vazgeçmek istemeyenler, gayrimenkulde Ümraniye’de yatırım yapıyor.

Depreme Dayanıklı Yerleşim Alanları
Ümraniye’de yer alan mevcut 295.000 yapının %65’inin son 11 yıl içinde inşa edilmesi ve bu bölgeye yapılan gayrimenkul yatırımlarının piyasanın büyük firmaları tarafından gerçekleştirilmesi ile Ümraniye beklenen olası büyük İstanbul depremine karşı en hazırlıklı ilçesi olarak anılıyor. Bu bölgeye yatırım yapanların Ümraniye’de yer alan yeşil alana zarar vermenin aksine yeşil alan miktarını arttırma çabası ise bu bölgede gerçekleşebilecek olası bir İstanbul depremine karşı büyük bir önlem olarak değerlendiriliyor.

Kültürel Yapısı
Özellikle son yıllarda gerçekleşen yatırımlar Ümraniye’nin çehresini değiştirerek sosyo- ekonomik anlamda da gelişim kazanmasına neden oldu. Daha modern bir yaşam alanı haline gelen Ümraniye, çok kısa bir zaman sonra İstanbul’un en lüks merkezlerinden biri haline gelmesi planlanıyor. Bunun yanında ihtiyaca bağlı olarak zaman içinde artış göstermesi planlanan eğlence merkezleri ve kafelerle de Ümraniye’nin kültürel yapısının evrim geçireceği düşünülmektedir.

Sinpaş Time Finans Şehir ile Hayallerinizi Gerçekleştirin

Son yıllarda İstanbul’un yükselen merkezinde gayrimenkul yatırım yapmak için siz de acele etmeye başlayın. Sinpaş Time Finans Şehir, size Ümraniye’nin merkezinde rüya gibi bir yaşam alanı sunuyor.

Forbes dergisinin İstanbul'da satışı devam eden konut projelerini inceleyerek hazırladığı bağımsız araştırmasında yatırımcısına en yüksek getiriyi sağlama potansiyeli bulunan ve yaşam kalitesi en yüksek proje olarak seçilen Sinpaş Time Finans Şehir’de siz de hayallerinizi gerçekleştirme fırsatını kaçırmayın.

Uluslararası İstanbul Finans Merkezi’nin yanı başında yer alan Sinpaş Time Finans Şehir projesi; az katlı mimari yapısı, dev şehir parkı, peyzaj alanları, alışveriş caddesi, Parky çocuk oyun alanı, yüzme havuzu, spor kompleksi, fitness merkezi ve daha bir çok ayrıcalıkları ile sizlerle buluşmak için sabırsızlanıyor. Bir yanı cadde diğer yanı bahçe olarak inşaa edilen Sinpaş Time Finans Şehir; size şehrin içinde bir gastronomi bahçesi hazırlayarak, sebze ve meyvelerinizi yetiştirebileceğiniz de bir alanda sunuyor. Tüm bu ayrıcalıkların yanında butik mağazaların yer aldığı Finans Cadde’de dilediğiniz gibi kafeden restorana, çiçekçiden kitapçıya kadar ihtiyacınız olan her şeye rahatlıkla ulaşırken; Finans Meydanı’nının keyfini doyasıya yaşayacaksınız. Siz de İstanbul’un yükselen Merkezi Ümraniye’de Sinpaş Time Finans Şehir ayrıcalıklarını doyasıya yaşamak için acele etmeye başlayın

tags Etiketler: Gayrimenkul, İstanbul

#liveinsinpaş

Şu İçerikler de Hoşunuza Gidebilir:

E-BÜLTEN

e-mail adresinizi giriniz