searchAKILLI ARAMA
formİLETİŞİM FORMU
tel

MENÜ

kapat

İLETİŞİMDE KALIN

BİZİ TAKİP EDİN

facebook twitter instagram youtube
kapat

AKILLI ARAMA

Size en uygun projeleri listelemek için aşağıdaki kutuları kullanın.

-
kapat

İLETİŞİM FORMU

Projelerimiz ile ilgili bilgi sahibi olmak için iletişim formumuzu doldurabilirsiniz.

İLETİŞİM FORMU

ampulFORMU DOLDURMAYA DEVAM ET
KAPATclose
LIVE IN sinpaş

Bisiklet Günü Rotaları

Bisiklet Günü Rotaları

Daha önceki yazılarımızda Ankara ve İstanbul içinde bisiklet turları yapabileceğiniz en iyi ve keyifli rotaları sizlere tanıtmıştık. Artık daha uzun ve daha keyifli yolculuklara hazırsınız!

Karadeniz’den Fethiye’ye Türkiye’de bisiklet yolculuğu yapılacak en iyi yerlerden bir kısmını sizler için hazırladık. Bir bisiklet tatili planı yapılıyorsa tam olarak doğru yerdesiniz! Özellikle yaz ayı yaklaşırken Türkiye’de bisiklet sürebileceğiniz sayısız güzel yer ve rota bulunuyor. Hem sağlıklı hem de doğal güzelliklerin içinde keyifli bir yolculuk geçirmek, bütün bir yılın biriken stresini üzerinizden atmak için kaçırılmaması gereken bir fırsat.

 

En İyi Bisiklet Rotaları, Artvin – Trabzon

Artvin ve Trabzon, en iyi şehirler arası bisiklet rotalarından biri haline gelmiş durumda. Listenin olmazsa olmaz rotalardan olan Artvin ve Trabzon arası yaklaşık 230 km’lik bir harikalar diyarı. Bisikletçiler genelde bu mesafeyi üçe ayırarak gitmeyi tercih ediyor. Bunlar; Trabzon, Rize ve Rize - Artvin arası. Hem kültürel olarak hem de doğasıyla büyüleyecek bir yolculuk. Özellikle Hopa - Artvin arasında çay ekili bahçeler eşliğinde yolculuğa devam ediyorsunuz. Oksijeni ve uğrak yeri bol olan bu rota boyunca hem istediğiniz yerde dinlenebilir hem de doğal güzelliklerin tadına varabilirsiniz. Ufak bir not: Turunuzu ayarlarken hava durumuna bakmayı unutmayın!

 

En Popüler Bisiklet Günü Rotası Sapanca

Sapanca'da bisiklet sadece spor için değil aynı zamanda ulaşım aracı olarak da kullanılmaya başlandı. Bu da bisiklet yollarının ve bisiklet kültürünün hızla gelişmesi anlamına geliyor. 2020 senesinde Sapanca, Dağ bisikleti Dünya Şampiyonasına da ev sahipliği yaptı. Sapanca bisiklet rotası alanları elbette bisiklet rotalarının değişmezlerinden biridir ve şehir merkezlerinden pedallamaya başladığınız zaman göle doğru birkaç hafif tırmanış bacak kaslarınızı açmayı sağlar ve o son zorlu tırmanışı atlatıp, Şehir Tepesi’ne ulaştığınız zaman hem esen tatlı rüzgâr hem de mükemmel bir Sapanca manzarası sizleri karşılar. Ortalama 50 Kilometrelik bir mesafede iniş çıkışlarla dolu bu keyifli serüven yeni başlayanlar için belki biraz zorlayıcı olabilir ama rotanın sonundaki manzara kesinlikle görülmeye değer.

 

İzmir’de Bisiklet Günü Rotası

Eğer ne yapacağınıza, hangi rotayı seçeceğinize tam karar veremediyseniz, İzmir farklı seçeneklerle karşımıza çıkıyor. İzmir, Büyükşehirler arasında, bisikletçiler için en fazla alternatif sağlayan yerlerin başında geliyor. Hem ormanları hem de tırmanış rotaları, bisikletçiler için çok fazla alternatif sağlıyor. Bisiklet günü rotaları olarak özellikle Karanburun’un sakin yolları, Mahmut Dağı, Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu için vazgeçilmez olan Selçuk’taki Meryem Ana Tırmanışı akla gelen İzmir rotaları arasında. Birkaç günlük farklı rotalar denemek isterseniz İzmir bunun için çok iyi bir seçenek.

 

İstanbul’da Keyifle Bisiklet Süreceğiniz Rotalar

Soğuklar yavaş yavaş yerini bahar sıcaklıklarına bırakırken, keyifli bir bisiklet turu hiç de fena olmaz. İstanbul'da bisiklet rotası denilince akla ilk gelen yer kuşkusuz ki Adalar. Adalarda bisiklet sürmek İstanbul için adeta klasikleşmiş bir aktivite. Büyükada, Heybeliada, Kınalıada ve Burgazada'da farklı bisiklet rotaları sizleri bekliyor. Eğer bisikletiniz yoksa hiç üzülmeyin çünkü farklı farklı birçok yerden bisiklet kiralayabilirsiniz.

Caddebostan sahili, bahar ve yaz aylarında hafta sonlarının vazgeçilmez duraklarından biridir. Caddebostan sahili genel olarak bisikletçilerden, kaykaycılara, yürüyüşçülerden, koşuculara kadar bir çok farklı spor sever için uğrak ve popüler noktalarından biridir. Deniz kıyısında, hafif rüzgar ve temiz havada bisiklet sürerken yorulursanız, çimenlerde bir süre uzanmaktan da hiç çekinmeyin. Çünkü çimenlerin üzerinde bir süre dinlenmek bu etklinliğin tuzu biberi.

 

Belgrad Ormanı’nda Bisiklet Günü Rotaları

İstanbul’un en değerli nefes alanlarından olan Belgrad Ormanı, bünyesinde tam olarak 20 km’lik bisiklet sürmeye elverişli bir alan bulunduruyor. Bisiklet rotası olarak bu alanın 6 km’lik kısmı parkur olarak düzenlenmiş. Hafta sonları, hafta içine oranla biraz daha kalabalık. Araçla giriş ücretli olsa da yayalar veya bisikletliler için herhangi bir giriş ücreti bulunmuyor. Daha sakin, oksijeni bol, rahatlamalık bir bisiklet turu için Belgrad Ormanı kaçırılmaması gereken bir fırsat.

#liveinsinpaş

Şu İçerikler de Hoşunuza Gidebilir:

E-BÜLTEN

e-mail adresinizi giriniz